Abracon LLC AIAP-03-121K
Part No.:
AIAP-03-121K
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAIAP-03-121K.pdf
Description:
FIXED IND 120UH 2.54A 113MOHM TH
Shipping
Inventory:791
Comments
AIAP-03-121K Specifications
Inductance:
120 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
2.54 A
DC Resistance (DCR):
113mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.449" Dia x 0.902" L (11.40mm x 22.90mm)