Abracon LLC AIAP-03-123K
Part No.:
AIAP-03-123K
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAIAP-03-123K.pdf
Description:
FIXED IND 12MH 257MA 10 OHM TH
Comments
AIAP-03-123K Specifications
Inductance:
12 mH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
257 mA
DC Resistance (DCR):
10Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.449" Dia x 0.902" L (11.40mm x 22.90mm)