Abracon LLC AIAP-03-181K
Part No.:
AIAP-03-181K
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAIAP-03-181K.pdf
Description:
FIXED IND 180UH 1.98A 150MOHM TH
Comments
AIAP-03-181K Specifications
Inductance:
180 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1.98 A
DC Resistance (DCR):
150mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.449" Dia x 0.902" L (11.40mm x 22.90mm)