Abracon LLC AIAP-03-271K
Part No.:
AIAP-03-271K
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAIAP-03-271K.pdf
Description:
FIXED IND 270UH 1.63A 208MOHM TH
Comments
AIAP-03-271K Specifications
Inductance:
270 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1.63 A
DC Resistance (DCR):
208mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.449" Dia x 0.902" L (11.40mm x 22.90mm)