Abracon LLC AIRD-03-101K
Part No.:
AIRD-03-101K
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAIRD-03-101K.pdf
Description:
FIXED IND 100UH 9A 34 MOHM TH
Shipping
Inventory:183
Comments
AIRD-03-101K Specifications
Series:
AIRD-03
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
9 A
Current - Saturation (Isat):
13A
DC Resistance (DCR):
34mOhm Max
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 Hz
Size / Dimension:
1.102" Dia (28.00mm)
Height - Seated (Max):
0.827" (21.00mm)