Abracon LLC AIUR-12-220K
Part No.:
AIUR-12-220K
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAIUR-12-220K.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 1A 110 MOHM TH
Comments
AIUR-12-220K Specifications
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1 A
DC Resistance (DCR):
110mOhm Max
Q @ Freq:
30 @ 100kHz
Frequency - Self Resonant:
10MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.283" Dia (7.20mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.50mm)