Abracon LLC AIUR-12-331K
Part No.:
AIUR-12-331K
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAIUR-12-331K.pdf
Description:
FIXED IND 330UH 380MA 1.21OHM TH
Comments
AIUR-12-331K Specifications
Inductance:
330 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
380 mA
DC Resistance (DCR):
1.21Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 100kHz
Frequency - Self Resonant:
2MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.283" Dia (7.20mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.50mm)