Abracon LLC AIUR-15-471K
Part No.:
AIUR-15-471K
Package:
Radial, Vertical Cylinder (Open)
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAIUR-15-471K.pdf
Description:
FIXED IND 470UH 1.5A 330 MOHM TH
Comments
AIUR-15-471K Specifications
Series:
AIUR-15
Package/Case:
Product Status:
Active
Inductance:
470 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1.5 A
DC Resistance (DCR):
330mOhm Max
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.709" Dia (18.00mm)
Height - Seated (Max):
0.787" (20.00mm)