Solidlite AL1411A-YG-020MA
Part No.:
AL1411A-YG-020MA
Manufacturer:
Solidlite
Category:
LED Indication - Discrete
Package:
2-PLCC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAL1411A-YG-020MA.pdf
Description:
LED YLW-GRN 2PLCC SMD
Comments
AL1411A-YG-020MA Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Solidlite
Series:
Package/Case:
2-PLCC
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Color:
Yellow-Green
Configuration:
Lens Color:
Lens Transparency:
Millicandela Rating:
40mcd
Lens Style:
Round with Flat Top
Lens Size:
2.40mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
2.1V
Current - Test:
20mA