Abracon LLC AMDLA1004Q-2R2MT
Part No.:
AMDLA1004Q-2R2MT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMDLA1004Q-2R2MT.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 15A 6.7 MOHM SMD
Comments
AMDLA1004Q-2R2MT Specifications
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
15 A
Current - Saturation (Isat):
20A
DC Resistance (DCR):
6.7mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)