Abracon LLC AMDLA1004Q-3R3MT
Part No.:
AMDLA1004Q-3R3MT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMDLA1004Q-3R3MT.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 11A 11.8MOHM SMD
Comments
AMDLA1004Q-3R3MT Specifications
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
11 A
Current - Saturation (Isat):
17.5A
DC Resistance (DCR):
11.8mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)