Abracon LLC AMDLA1004Q-6R8MT
Part No.:
AMDLA1004Q-6R8MT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMDLA1004Q-6R8MT.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 7.8A 24.5MOHM SM
Comments
AMDLA1004Q-6R8MT Specifications
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
7.8 A
Current - Saturation (Isat):
12.2A
DC Resistance (DCR):
24.5mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)