Abracon LLC AMDLA1004Q-R15NT
Part No.:
AMDLA1004Q-R15NT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMDLA1004Q-R15NT.pdf
Description:
FIXED IND 150NH 44A 600U OHM SMD
Comments
AMDLA1004Q-R15NT Specifications
Inductance:
150 nH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
44 A
Current - Saturation (Isat):
82A
DC Resistance (DCR):
600µOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)