Abracon LLC AMDLA1004Q-R22MT
Part No.:
AMDLA1004Q-R22MT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMDLA1004Q-R22MT.pdf
Description:
FIXED IND 220NH 36A 0.83MOHM SMD
Comments
AMDLA1004Q-R22MT Specifications
Inductance:
220 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
36 A
Current - Saturation (Isat):
70A
DC Resistance (DCR):
0.83mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)