Abracon LLC AMDLA1004Q-R36MT
Part No.:
AMDLA1004Q-R36MT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMDLA1004Q-R36MT.pdf
Description:
FIXED IND 360NH 33A 1.18MOHM SMD
Comments
AMDLA1004Q-R36MT Specifications
Inductance:
360 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
33 A
Current - Saturation (Isat):
51A
DC Resistance (DCR):
1.18mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)