Abracon LLC AMDLA1306Q-101MT
Part No.:
AMDLA1306Q-101MT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMDLA1306Q-101MT.pdf
Description:
FIXED IND 100UH 3.8A 161MOHM SMD
Comments
AMDLA1306Q-101MT Specifications
Series:
AMDLA1306Q
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.8 A
Current - Saturation (Isat):
4A
DC Resistance (DCR):
161mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.531" L x 0.496" W (13.50mm x 12.60mm)
Height - Seated (Max):
0.256" (6.50mm)