Abracon LLC AMDLA1306Q-1R2MT
Part No.:
AMDLA1306Q-1R2MT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMDLA1306Q-1R2MT.pdf
Description:
FIXED IND 1.2UH 27A 2.2 MOHM SMD
Comments
AMDLA1306Q-1R2MT Specifications
Series:
AMDLA1306Q
Inductance:
1.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
27 A
Current - Saturation (Isat):
33A
DC Resistance (DCR):
2.2mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.531" L x 0.496" W (13.50mm x 12.60mm)
Height - Seated (Max):
0.256" (6.50mm)