Abracon LLC AMDLA1306Q-270MT
Part No.:
AMDLA1306Q-270MT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMDLA1306Q-270MT.pdf
Description:
IND 27UH 7.2A 45MOHM
Comments
AMDLA1306Q-270MT Specifications
Series:
AMDLA1306Q
Inductance:
27 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
7.2 A
Current - Saturation (Isat):
8A
DC Resistance (DCR):
45mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.531" L x 0.496" W (13.50mm x 12.60mm)
Height - Seated (Max):
0.256" (6.50mm)