Abracon LLC AMDLA1306Q-2R7MT
Part No.:
AMDLA1306Q-2R7MT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMDLA1306Q-2R7MT.pdf
Description:
IND 2.7UH 20A 5.0MOHM
Comments
AMDLA1306Q-2R7MT Specifications
Series:
AMDLA1306Q
Inductance:
2.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
20 A
Current - Saturation (Isat):
23A
DC Resistance (DCR):
5mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.531" L x 0.496" W (13.50mm x 12.60mm)
Height - Seated (Max):
0.256" (6.50mm)