Abracon LLC AMDLA1306Q-6R8MT
Part No.:
AMDLA1306Q-6R8MT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMDLA1306Q-6R8MT.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 14A 11.3MOHM SMD
Comments
AMDLA1306Q-6R8MT Specifications
Series:
AMDLA1306Q
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
14 A
Current - Saturation (Isat):
18A
DC Resistance (DCR):
11.3mOhm Max
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.531" L x 0.496" W (13.50mm x 12.60mm)
Height - Seated (Max):
0.256" (6.50mm)