Abracon LLC AMDLA1306Q-R33MT
Part No.:
AMDLA1306Q-R33MT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMDLA1306Q-R33MT.pdf
Description:
IND 0.33UH 36A 0.7MOHM
Comments
AMDLA1306Q-R33MT Specifications
Series:
AMDLA1306Q
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
36 A
Current - Saturation (Isat):
65A
DC Resistance (DCR):
0.7mOhm Max
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.531" L x 0.496" W (13.50mm x 12.60mm)
Height - Seated (Max):
0.256" (6.50mm)