Abracon LLC AMDLA1306S-1R8MT
Part No.:
AMDLA1306S-1R8MT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMDLA1306S-1R8MT.pdf
Description:
FIXED IND 1.8UH 23A 3.6MOHM SMD
Comments
AMDLA1306S-1R8MT Specifications
Series:
AMDLA1306S
Inductance:
1.8 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
23 A
Current - Saturation (Isat):
27A
DC Resistance (DCR):
3.6mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.531" L x 0.496" W (13.50mm x 12.60mm)
Height - Seated (Max):
0.256" (6.50mm)