Abracon LLC AMDLA1306S-330MT
Part No.:
AMDLA1306S-330MT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMDLA1306S-330MT.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 6.5A 55 MOHM SMD
Comments
AMDLA1306S-330MT Specifications
Series:
AMDLA1306S
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
6.5 A
Current - Saturation (Isat):
8A
DC Resistance (DCR):
55mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.531" L x 0.496" W (13.50mm x 12.60mm)
Height - Seated (Max):
0.256" (6.50mm)