Abracon LLC AMDLA4012S-4R7MT
Part No.:
AMDLA4012S-4R7MT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMDLA4012S-4R7MT.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 2.2A 143MOHM SMD
Comments
AMDLA4012S-4R7MT Specifications
Series:
AMDLA4012S
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.2 A
Current - Saturation (Isat):
3.2A
DC Resistance (DCR):
143mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.173" L x 0.157" W (4.40mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)