Abracon LLC AMDLA4530S-1R0MT
Part No.:
AMDLA4530S-1R0MT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMDLA4530S-1R0MT.pdf
Description:
FIXED IND 1UH 8.5A 13.8MOHM SMD
Comments
AMDLA4530S-1R0MT Specifications
Series:
AMDLA4530S
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
8.5 A
Current - Saturation (Isat):
8.5A
DC Resistance (DCR):
13.8mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.193" L x 0.185" W (4.90mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)