Abracon LLC AMDLA4530S-1R2MT
Part No.:
AMDLA4530S-1R2MT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMDLA4530S-1R2MT.pdf
Description:
FIXED IND 1.2UH 7.2A 16MOHM SMD
Comments
AMDLA4530S-1R2MT Specifications
Series:
AMDLA4530S
Inductance:
1.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
7.2 A
Current - Saturation (Isat):
7.6A
DC Resistance (DCR):
16mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.193" L x 0.185" W (4.90mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)