L3 Narda-MITEQ AMF-1D-01000400-80-30P
Part No.:
AMF-1D-01000400-80-30P
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Category:
RF Amplifiers
Package:
Module
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-1D-01000400-80-30P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 1GHZ-4GHZ MODULE
Comments
AMF-1D-01000400-80-30P Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Series:
AMF
Package/Case:
Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
1GHz ~ 4GHz
P1dB:
30dBm
Gain:
8dB
Noise Figure:
8dB
RF Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
400mA
Test Frequency:
1GHz ~ 4GHz