L3 Narda-MITEQ AMF-1F-00950145-07-10P
Part No.:
AMF-1F-00950145-07-10P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-1F-00950145-07-10P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 950MHZ-1.45GHZ MOD
Comments
AMF-1F-00950145-07-10P Specifications
Frequency:
950MHz ~ 1.45GHz
Gain:
16dB
Noise Figure:
0.7dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
100mA
Test Frequency:
950MHz ~ 1.45GHz