L3 Narda-MITEQ AMF-2B-00500100-12-25P
Part No.:
AMF-2B-00500100-12-25P
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Category:
RF Amplifiers
Package:
Module
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-2B-00500100-12-25P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 500MHZ-1GHZ MODULE
Comments
AMF-2B-00500100-12-25P Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Series:
AMF
Package/Case:
Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
500MHz ~ 1GHz
P1dB:
25dBm
Gain:
28dB
Noise Figure:
1.2dB
RF Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
300mA
Test Frequency:
500MHz ~ 1GHz