L3 Narda-MITEQ AMF-2B-00500100-45-33P
Part No.:
AMF-2B-00500100-45-33P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-2B-00500100-45-33P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 500MHZ-1GHZ MODULE
Comments
AMF-2B-00500100-45-33P Specifications
Frequency:
500MHz ~ 1GHz
P1dB:
33dBm
Gain:
25dB
Noise Figure:
4.5dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
1.3A
Test Frequency:
500MHz ~ 1GHz