L3 Narda-MITEQ AMF-2B-08001800-80-27P
Part No.:
AMF-2B-08001800-80-27P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-2B-08001800-80-27P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 8GHZ-18GHZ MODULE
Comments
AMF-2B-08001800-80-27P Specifications
Frequency:
8GHz ~ 18GHz
P1dB:
27dBm
Gain:
7dB
Noise Figure:
8dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
800mA
Test Frequency:
8GHz ~ 18GHz