L3 Narda-MITEQ AMF-2D-00101000-55-21P
Part No.:
AMF-2D-00101000-55-21P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-2D-00101000-55-21P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-10GHZ MOD
Comments
AMF-2D-00101000-55-21P Specifications
Frequency:
100MHz ~ 10GHz
P1dB:
21dBm
Gain:
16dB
Noise Figure:
5.5dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
240mA
Test Frequency:
100MHz ~ 10GHz