L3 Narda-MITEQ AMF-2D-00500400-14-10P
Part No.:
AMF-2D-00500400-14-10P
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Category:
RF Amplifiers
Package:
Module
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-2D-00500400-14-10P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 500MHZ-4GHZ MODULE
Comments
AMF-2D-00500400-14-10P Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Series:
AMF
Package/Case:
Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
500MHz ~ 4GHz
P1dB:
10dBm
Gain:
26dB
Noise Figure:
1.4dB
RF Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
120mA
Test Frequency:
500MHz ~ 4GHz