L3 Narda-MITEQ AMF-2D-06001800-35-10P
Part No.:
AMF-2D-06001800-35-10P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-2D-06001800-35-10P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 6GHZ-18GHZ MODULE
Comments
AMF-2D-06001800-35-10P Specifications
Frequency:
6GHz ~ 18GHz
P1dB:
10dBm
Gain:
13dB
Noise Figure:
3.5dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
80mA
Test Frequency:
6GHz ~ 18GHz