L3 Narda-MITEQ AMF-2F-00500070-05-10P
Part No.:
AMF-2F-00500070-05-10P
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-2F-00500070-05-10P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 500MHZ-700MHZ MOD
Comments
AMF-2F-00500070-05-10P Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
500MHz ~ 700MHz
Gain:
33dB
Noise Figure:
0.5dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
150mA
Test Frequency:
500MHz ~ 700MHz