L3 Narda-MITEQ AMF-2F-00500100-13-27P
Part No.:
AMF-2F-00500100-13-27P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-2F-00500100-13-27P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 500MHZ-1GHZ MODULE
Comments
AMF-2F-00500100-13-27P Specifications
Frequency:
500MHz ~ 1GHz
P1dB:
27dBm
Gain:
30dB
Noise Figure:
1.3dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
425mA
Test Frequency:
500MHz ~ 1GHz