L3 Narda-MITEQ AMF-2F-00500100-20-10P
Part No.:
AMF-2F-00500100-20-10P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-2F-00500100-20-10P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 500MHZ-1GHZ MODULE
Comments
AMF-2F-00500100-20-10P Specifications
Frequency:
500MHz ~ 1GHz
Gain:
32dB
Noise Figure:
2dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
150mA
Test Frequency:
500MHz ~ 1GHz