L3 Narda-MITEQ AMF-3B-00500100-13-33P
Part No.:
AMF-3B-00500100-13-33P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-3B-00500100-13-33P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 500MHZ-1GHZ MODULE
Comments
AMF-3B-00500100-13-33P Specifications
Frequency:
500MHz ~ 1GHz
P1dB:
33dBm
Gain:
43dB
Noise Figure:
1.3dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
1.7A
Test Frequency:
500MHz ~ 1GHz