L3 Narda-MITEQ AMF-3D-00010300-40-16P
Part No.:
AMF-3D-00010300-40-16P
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Category:
RF Amplifiers
Package:
Module
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-3D-00010300-40-16P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 10MHZ-3GHZ MODULE
Comments
AMF-3D-00010300-40-16P Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Series:
AMF
Package/Case:
Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
10MHz ~ 3GHz
P1dB:
16dBm
Gain:
30dB
Noise Figure:
4dB
RF Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
300mA
Test Frequency:
10MHz ~ 3GHz