L3 Narda-MITEQ AMF-3D-02001800-53-18P
Part No.:
AMF-3D-02001800-53-18P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-3D-02001800-53-18P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 2GHZ-18GHZ MODULE
Comments
AMF-3D-02001800-53-18P Specifications
Frequency:
2GHz ~ 18GHz
P1dB:
18dBm
Gain:
18dB
Noise Figure:
5.3dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
245mA
Test Frequency:
2GHz ~ 18GHz