L3 Narda-MITEQ AMF-3F-01200160-04-13P-BTO
Part No.:
AMF-3F-01200160-04-13P-BTO
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Category:
RF Amplifiers
Package:
Module
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-3F-01200160-04-13P-BTO.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 1.2GHZ-1.6GHZ MOD
Comments
AMF-3F-01200160-04-13P-BTO Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Series:
AMF
Package/Case:
Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
1.2GHz ~ 1.6GHz
P1dB:
13dBm
Gain:
45dB
Noise Figure:
0.4dB
RF Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
200mA
Test Frequency:
1.2GHz ~ 1.6GHz