L3 Narda-MITEQ AMF-3F-06001200-12-10P
Part No.:
AMF-3F-06001200-12-10P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-3F-06001200-12-10P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 6GHZ-12GHZ MODULE
Comments
AMF-3F-06001200-12-10P Specifications
Frequency:
6GHz ~ 12GHz
P1dB:
10dBm
Gain:
24dB
Noise Figure:
1.2dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
125mA
Test Frequency:
6GHz ~ 12GHz