L3 Narda-MITEQ AMF-3F-10701270-10-8P
Part No.:
AMF-3F-10701270-10-8P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-3F-10701270-10-8P.pdf
Description:
IC AMP GPS 10.7GHZ-12.7GHZ MOD
Comments
AMF-3F-10701270-10-8P Specifications
Frequency:
10.7GHz ~ 12.7GHz
P1dB:
8dBm
Gain:
30dB
Noise Figure:
1dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
110mA
Test Frequency:
10.7GHz ~ 12.7GHz