L3 Narda-MITEQ AMF-3F-17101840-35-8P
Part No.:
AMF-3F-17101840-35-8P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-3F-17101840-35-8P.pdf
Description:
IC AMP GPS 17.1GHZ-18.4GHZ MOD
Comments
AMF-3F-17101840-35-8P Specifications
Frequency:
17.1GHz ~ 18.4GHz
P1dB:
8dBm
Gain:
26dB
Noise Figure:
3.5dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
110mA
Test Frequency:
17.1GHz ~ 18.4GHz