L3 Narda-MITEQ AMF-3F-20004000-40-8P
Part No.:
AMF-3F-20004000-40-8P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-3F-20004000-40-8P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 20GHZ-40GHZ MODULE
Comments
AMF-3F-20004000-40-8P Specifications
Frequency:
20GHz ~ 40GHz
P1dB:
8dBm
Gain:
18dB
Noise Figure:
4dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
125mA
Test Frequency:
20GHz ~ 40GHz