L3 Narda-MITEQ AMF-3F-21002400-17-8P
Part No.:
AMF-3F-21002400-17-8P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-3F-21002400-17-8P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 21GHZ-24GHZ MODULE
Comments
AMF-3F-21002400-17-8P Specifications
Frequency:
21GHz ~ 24GHz
P1dB:
8dBm
Gain:
22dB
Noise Figure:
1.7dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
100mA
Test Frequency:
21GHz ~ 24GHz