L3 Narda-MITEQ AMF-4D-00100200-40-27P
Part No.:
AMF-4D-00100200-40-27P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-4D-00100200-40-27P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-2GHZ MODULE
Comments
AMF-4D-00100200-40-27P Specifications
Frequency:
100MHz ~ 2GHz
P1dB:
27dBm
Gain:
40dB
Noise Figure:
4dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
750mA
Test Frequency:
100MHz ~ 2GHz