L3 Narda-MITEQ AMF-4D-00100600-27-23P
Part No.:
AMF-4D-00100600-27-23P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-4D-00100600-27-23P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-6GHZ MODULE
Comments
AMF-4D-00100600-27-23P Specifications
Frequency:
100MHz ~ 6GHz
P1dB:
23dBm
Gain:
38dB
Noise Figure:
2.7dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
430mA
Test Frequency:
100MHz ~ 6GHz