L3 Narda-MITEQ AMF-4D-00102000-50-20P
Part No.:
AMF-4D-00102000-50-20P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-4D-00102000-50-20P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-20GHZ MOD
Comments
AMF-4D-00102000-50-20P Specifications
Frequency:
100MHz ~ 20GHz
P1dB:
20dBm
Gain:
18dB
Noise Figure:
5dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
375mA
Test Frequency:
100MHz ~ 20GHz