L3 Narda-MITEQ AMF-4D-00500200-25-33P
Part No.:
AMF-4D-00500200-25-33P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-4D-00500200-25-33P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 500MHZ-2GHZ MODULE
Comments
AMF-4D-00500200-25-33P Specifications
Frequency:
500MHz ~ 2GHz
P1dB:
33dBm
Gain:
40dB
Noise Figure:
2.5dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
1.4A
Test Frequency:
500MHz ~ 2GHz